Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 3 din 3
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Antrenament IPSC
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
La cat de ostil se arata mediul politic la nivel de executive, pasionatii de sporturile cu arme se vor antrena si concur in strainatate, acolo unde exista democratie si respect pentru oameni.

Cineva mai devreme a mentionat f. corect. Sustin ce a spus si continui: Una este sa tragi la 90 batai pe minut ale inimi (bpm) in conditii sterile de relaxare (in starea galbena in limbaj militar), una sa tragi la 145 bpm (in starea rosie) in conditii competitionale normale si una sa tragi la peste 170 bpm (in starea gry sau neagra) in conditi in care ripostezi la focul letal asupra ta. In asfel de cazuri deprinderile motrice fine si abilitatile de tragere dobandite recent (fara a fi devenit instinctuale) dispar ca si cand nu le-ai fi avut niciodata. In organism apar si alte efecte nedorite (viziune tunel, excluziuni auditive, miscari cu incetinitorul, claritate vizuala, golirea intestinelor, etc.) care nu fac insa subiectul acestui topic. Ce face nenea acela in clip, il ajuta pt a putea trage avand inmia la 145 bpm si sa fie totusi foarte precis si foarte eficient (fara miscari in plus sau in minus).

Te salut Alex, ma bucur sa vad ca te implici din nou! Smile

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Raspunde cu citat (quote)
Saluatre Andrei. Ce puscoace mai ai? Intreb asta pt ca vreau sa intru si eu in lumea buna si sa-mi iau ceva in .308.

...Pai am clona de AK, am Simionov (pe vinatoare), astept un colt 45 pe colectie si am inca 3-4 arme pe vinatoare! Smile Cu orice sfat, sugestie sau indrumare posibila iti stau la dispozitie! Cool
Combativ ce mai face? Sa naruit, ca si romsdc??? Crying or Very sad

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 3 din 3
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum