Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
salutari de la un nou membru
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj salutari de la un nou membru 
salutari de la un nou membru,din pacate nu a fost asa de simplu ...hartii, autorizatii si restul, va prezint primele achizitii

va multumesc, si numai bine

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ce este prima arma, SKS sau Simionov? Smile

simionov facuta la Sadu an 1953, stie cineva procedura pentru a merge la un poligon, cei de al mine din judet...

... stie cineva procedura pentru a merge la un poligon, cei de al mine din judet...

Pentru poligon trebuie sa formulati o cerere catre serviciul arme teritorial, cerere la care atasati:
- C.I. original+copie
- Permis arma tip A, original+copii ale paginilor care contin date de identificare ale posesorului si ale armei(armelor) si daca e cazul copie a paginii unde este mentionata cantitatea de munitie detinuta pentru arma respectiva;
- Atestat Colectionar, original+copie;
- Legitimatie colectionar vizata pe anul in curs, original+copie

Cererea trebuie sa contina urmatoarele informatii: date de identificare ale petentului, date de identificare a armei(armelor) ce se doreste a fi dusa la poligon, date de identificare si localizare a poligonului, data in care se doreste sa se faca transportul armei, mijlocul de transport si traseul ales.

Iata un model de cerere pentru transportul temporar la poligon al armei pentru care aveti doar drept de detinere:

Domnule Director,

Subsemnatul ................................................., posesor C.I. seria ..... nr. ............., CNP.................., cu domiciliul in ..............................................................................., colectionar de arme cu Atestat de Colectionar seria ...., nr. .........., posesor al Permisului de Arma tip A seria ..., nr. ........., prin prezenta va rog sa dispuneti eliberarea unei autorizatii temporare pentru transport si folosire in poligon pentru arma marca .............., seria..........., cal.............., inscrisa in permisul de arma mai sus mentionat si a achizitiei si transportului a unui numar de .... cartuse in calibrul ............. . Arma si munitia mentionate vor fi transportate la (numele si adresa Poligonului), unde sub supravegherea instructorilor de poligon munitia va fi folosita in totalitate pentru trageri.

Sedinta de tragere in poligon preconizata va avea loc in data de........... .Transportul armei asigurata in conditiile legii, se va efectua cu auto marca ................., cu numarul de inmatriculare .............., proprietatea ................., pe traseul ..........................................................................................................................................................si retur.

Semnatura/Data

Mda, stiu ca e cam mult, insa la S.A.E.S.P. - D.G.P.M.B. asa cer.

simionov facuta la Sadu an 1953, stie cineva procedura pentru a merge la un poligon, cei de al mine din judet...

Daca e Simionov nu e facut la Sadu. Cele facute la Sadu sint SKS, copii dupa Simionov. Am si eu un Simionov, dar e facut la ei, in Rusia. Cool
Oricum, e o arma superba!

Aveti aici toate informatiile.

Simonov nu Simionov

da aveti dreptate din ce vad, pe factura mea scrie totusi Simonov si an 1953 e ...,am dat jos lacul de pe patul original si cred ca acum arata mai apropiat cu cel original,totusi cam la ce valoare ar fi evaluata arma, am fost ieri la poligon si functioneaza impecabil un prieten armurier a zis ca si teava e foarte buna ,imi pare rau ca nu am banda de incarcare...[img]

[/img]

Ultima modificare efectuata fastervw la Dum Iun 08, 2014 8:05 pm, modificat de 2 ori in total
In Romania una ruseasca de Tula in stare ca noua intre 600 si 800 EU, depinde fiecare de unde cumpara. Si bine ai venit !

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

Iti donez eu o banda de incarcare; si eu am primit la rindul meu de la un colectionar 3 bucati donatie. Iti dau una, dar trebuie sa ne vedem prin Bucuresti. Smile

da,multumesc,sigur ne intilnim in Bucuresti,un nr de telefon (pm) si stabilim,eventual cam peste o saptamina
merci

Da, eu am dat 3000 lei pe ea.

In Canada Tula SKS se vinde cu 200$ in stare exelenta. Am vre-o 6 in colectie, intentionrz sa postez o poza cu ele.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum