Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
EDC - everyday carry
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj EDC - everyday carry 
fort 18r .45 rubber cu holster iwb by wolfy (made in romania)
spyderco military
leatherman raptor
iphone 5s (are ceas, lanterna, busola, calendar etc, nu apare in poza, cu el am facut poza)
rock island armory m1911 a1 .45 (pentru poligon)

Scuze... Noi sintm colectionari, vinatori, instructori... Nu sintem trupe paramilitare sau ceva asimilat acestora. Exista forumuri si cluburi ptr asa ceva, dar nu aici. Rolling Eyes

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asa si eu cred ca tu esti un pic de militian dar ma rog fiecare are dreptul la o opinie, este un forum liber.
este topic de poze, pune poze! multumesc.

Very Happy Very Happy Asa este... Multi forumisti si colectionari ma cunosc personal. Mai intraba. Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

OFF-Topic: Ca tot a venit vorba de militieni, azi am cunoscut doi la numar, foarte tineri indivizii, cred ca undeva la vreo 20 si ceva de ani. Mamaaaa.......... da prostiii, da rau de tot! Atat de prosti si de inculti si de agramati incat m-am abtinut foarte tare sa nu ma iau de unu din ei si sa il intreb daca are cele 8 clase terminate, ca sa nu mai vorbim de liceu! Gagii erau sectoristi, si aveau niste glume tipic militienesc. La un moment dat m-am contrat cu unu din ei pe tema calibrelor armelor. CA se laudau ca le schimba faimosul pistol Carpati cu Glock-uri. Si pentru ca tot aduse vorba pe terenul meu de joc, mi-am zis sa-i testez abilitatile profesionale, nimic tata, astia au ochelari de CAL sau mai rau sunt bandajati la ochi, sunt facuti gramada si astia vor fi viitorii modificatori ai legi 295, urmasii lu Nea Marinescu. Numai vorbesc ce texte de lege au invatat, incepusera sa-mi recite ca la scoala atunci cand un elev este ridicat din banca sa spuna poezia, exact asa se comportau astia.
Oricum, acum m-am lamurit de ei. Nu este de mirare ca multi raman la stadiul de sectorist!

Sa revenim la topic.
Ce ai postat tu nu mi se pare o chestie nasoala, dar vis-a-vis de ce spune Anndrei, pe care il cunosc foarte bine si iti pot spune ca militian nu este, are mare dreptate! Traim intr-o lume, tara, perioada in care fiecare gest, vorba, fapta este interpretata de indivizi ca aia mentionati mai sus.
Au tot existat si exista topicuri pe tema EDC, atat la noi cat si la americani (mai ales la americani). Din pacate noi nu ne putem include in edc-ul nostru nici macar un cutit, daramite pistol. De ce? Pai asa spuneau cei doi mai sus.... este ilegal bla bla bla...
Avand in vedere ca specimenele de mai sus nu puteau face diferenta dintre o arma airsoft si una pe glont, poza este inofensiva. Dar asta este parerea mea!

PS: Imi cer scuze daca careva din voi s-a simtit jignit de ce am relatat mai sus cu privire la politisti. Sunt inca de parere ca nu toti sunt la fel! Dar aia doi fac de ras Politia Romana, si cred ca nu sunt singurii.

cu tot respectul, intre o lege in vigoare si parerea unuia sau altuia, eu aleg sa respect legea.
va rog,
postati poze.

Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum