Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 2 din 2
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
REFUZ VANZARE MUNITIE - PERMIS VALABIL COLECTIONAR ARME
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Faceti-le domnule o plangere in scris la OPC , asa ca sa se distreze si ei un pic si apoi....nu mai cumparati de la ei.! NU MERITA!

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Si la magazinul Arrow din Ploiesti am intilnit aceeasi situatie. Nu pot sa spun dacit ca m-au pierdut de client, si nu sunt singurul.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
...deci situatia nu a fost izolata si tinde sa devina o permanenta...cand semnalez diverse mici ,,artificii,, de genul asta, initiate si girate in mod nelegal de catre IGPR, printre care si acesta, sunt acuzat de ,,destabilizare,,... Very Happy
1. munitie nu se va mai da decat in poligoane, spre incantarea celor care percep 5-10 lei/buc cartus
2. procedura de import devine greoaie si impovaratoare fnianciar, spre incantarea celor ce au magazine de gen
3. autorizarile sa dau cu intarzieri de luni de zile, chiar daca legea specifica termene clare, spre incantarea unor reprezentanti ai IGPR-ului
si lista poate continua...acesta este doar inceputul...

PS spre clarificare, eu nu sunt victima nici unui aspect de mai sus, dar, imi place sa vorbesc asa din cand in cand...

Faceti-le domnule o plangere in scris la OPC , asa ca sa se distreze si ei un pic si apoi....nu mai cumparati de la ei.! NU MERITA!

OPC-ul nu pricepe lucruri de genul asta si ei pot invoca ca isi selecteaza clientii, desi nu prea este ok...singurul mod este de a boicota magazinele lor, in sensul de a nu mai cumpara de la ei...dar acest asepct este imposibil sa vina din partea unui popor care are trecutul si prezentul nostru...

Sint dobitoci; o sa imi procur o arma in acelasi calibru cu destinatia vinatoare... Asta in cazul in care o sa patesc la fel cum au patit colegii nostri. Twisted Evil
De fapt asa o sa fac in mod sigur; si o sa ajut si colegii colectionari daca pot si daca corespund conform legii!Smile

Sint dobitoci; o sa imi procur o arma in acelasi calibru cu destinatia vinatoare... Asta in cazul in care o sa patesc la fel cum au patit colegii nostri. Twisted Evil
De fapt asa o sa fac in mod sigur; si o sa ajut si colegii colectionari daca pot si daca corespund conform legii!Smile

asta nu este o solutie...reprezentantii ,,arrow,, au primit o circulara interna prin care se aduce la cunostiinta sa nu mai vanda munitie pt arme din permis A....vanzatorii nu au nici o vina, in realitate este interesant cine si de ce din stafful arrow actioneza intr-un mod ce nu serveste deloc interesului firmei si anume de a face vanzari...cine nu este greu de ghicit, dar, de ce?...simplu pt ca aici vorbim de alt caz de obedienta al comerciantilor in fata IGPR-ului care le-a ,,recomandat,, aspectul mai sus amintit....normal ar trebui toti,inclusiv cei care nu s-au lovit de aspectul asta sa nu mai cumpare produsele arrow...dar, ma indoiesc ca un asemenea boicot, poate fi generat de populatia romana....in schimb mult mai putini membrii ai aceleasi populatii pot face presiuni si actiona intr-un mod care sa duca la schimbarea unor factori de influenta si decizie din IGPR, persoane ce in realitate sunt artizanii acestor magarii...atata timp cat acestia vor exista in functiile respective, legea va fi interpretata si aplicata dupa cum ,,vrea urechea si muchiul lor,, si asemenea aspecte vor fi semnalate din ce in ce mai des...dar, daca doar sunt semnalate si discutate, pe forumuri la colt de sant, romanii latra, militia trece...cam asta este treaba...

PS cred ca si aici se impune din partea asociatiilor de profil, sa se ceara un punct de vedere oficial atat de la arrow, cat si de la IGPR...dar, cum se intampla si pana acum acestea probabil nu o vor face, pentru ca se vrea ,,pace si prietenie,,...cum sa ma supar pe tine dupa ce ma penetrezi violandu-ma, in repetate randuri??...e normal ca doar esti organ si ai dreptul, da-le dracu de legi, legea o facem noi cand e vorba de drepturile tale, dar, cand e vorba de aplicare in vederea intocmirii de dosare, apelam cu rigurozitate la litera ei..cam asta e jocul romanesc, cu ursul in belciug...

Oricum o sa mai intru pe forum la ei sa specific asta ; si sa astept un raspuns dc va veni la un moment dat... Mad

M-au pierdut de client.
Oricum o sa mai intru pe forum la ei sa specific asta ; si sa astept un raspuns dc va veni la un moment dat... Mad

cu o floare nu se face primavara...discutia asta este si la ei pe forum...nu te mai obosi ca nici ei nu s-au obosit sa dea un raspuns...asta se intampla cand comerciantul e frate cu lupul si cand are impresii de cel mai mare jucator pe piata...oricum un pas gresit, mai ales in criza...

desi sunt posesor permis categ b, deci nu colectionar, eu nu mai pun piciorul in magazinele lor.
am zis. howgh!

Cu prima vizita la Arrow o sa intreb de aspectele astea , mie mi-e greu sa cred , cel putin cei din Cluj sunt super de treaba ,cu mult peste standardele din Romania la capitolul vanzari . Nu m-am batut de aspectele astea pt ca si eu am permis tip B , si mai nou am si o arma inregistrata pe tir si nu au fost nici un fel de probleme la achizitionarea munitiei .

nu, noua nu ne fac probleme. in schimb colectionarilor da. de-aia nu te-ai lovit de niciun fel de refuz. nici eu nu am patit de-astea, dar nu e normal sa nu respecte legea.
asta e toata faza.

Pai nici eu nu sunt deacord cu chestii de genul asta , ziceam doar ca eu nu am intalnit probleme cu ei ,dimpotriva dar o sa m documentez .

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 2 din 2
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum