Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje Pagina 12 din 12
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Tirul sportiv
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Gradinitaaaaaa.... pentru ca aici s-a ajuns cu topicul asta !

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
moderator:

Credem doar ce se vede. Cum nu aveti dovada ca sunteti un practicant al IPSC nu stim intradevar, multe despre dvs. Aveti acest avantaj - nu se stie nimic despre abilitatile practice ale dvs si puteti pretinde orice. Corect, aveti nevoie de un forum unde sa injurati pe cine nu va convine fara restrictii, doar avem nevoie de aprobarea RD pentru cuvant, pareri, tinte, concursuri, prezentari, poligoane - Iosif Vissarionovici Stalin, daca tot pomeneati de o perioada neagra a umanitatii - totalitarismul. Cum ramane cu intrebarile on-topic? Mai sunt multe atacuri sau incepeti sa produceti informatie? Lumea va asteapta. De 4 ani.

Se vede limpede ca aveti pasapoarte europene prin numarul destul de mare de vizite in strainatate la targuri si expozitii, probabil pe decontul asociatiei. Daca alocati sumele deloc mici in slujba a 2-3 concursuri de popularizare IPSC in Romania, aveati mai multa credibilitate. Nu eu am pus pe site-ul IPSC Romania poze cu papagali pe cap, la slot-machines in Vegas sau nu eu m-am laudat ce masina am inchiriat la deplasarea Shot Show. Despre trageri, sportivi, competitie va intreabam eu ca reprezentant al unui club detinator de membrii IPSC sau interesati de acest domeniu. Am o intrebare finala: pentru inscrierea in CTS Tunari cu intentia de a deveni practicant al IPSC, trebuie aprobarea dvs. (RD)? M-a sunat cine intre timp si doreste sa stie.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului

Am o intrebare finala: pentru inscrierea in CTS Tunari cu intentia de a deveni practicant al IPSC, trebuie aprobarea dvs. (RD)? M-a sunat cine intre timp si doreste sa stie.

In prima faza, ia-ti un traducator, ca sa gasesti raspunsul la intrebarea ta,in Regulamentul IPSC:

Articolul 6.5.1 din Regulamentul IPSC
"All competitors must be individual members of the IPSC Region in which they normally reside. Residency is
defined as the Region where the individual is ordinarily domiciled for a minimum of 183 days of the twelve
months immediately preceding the month in which the match begins. Ordinarily domiciled condition is a
physical presence test and does not relate to citizenship or to any address of convenience. The 183 days need
not be consecutive or the most recent 183 days of the twelve month period. In any case, match organizers
must not accept any competitor from a foreign Region unless the Regional Director of that Region has
confirmed the competitor's eligibility to participate in the subject match. "

iar, daca nu te-ai lamurit, ce trebuie sa faci, ia-ti si un avocat, poate te va lamuri mai bine!

Toate cele bune, de la Cluj!

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Stima celor 2 romani (competitori, practicanti daca vreti - asa se vede din poze) prezenti in Ungaria.Felicitari si delegatiei numeroase de observatori sau sustinatori. Unde sunteti dvs sau RD in "actiune"? Ce are deosebit poligonul acela de unde dati poze fata de cele romanesti? Paiele, butoaiele ?Ce a stat in calea dezvoltarii macar a shotgun-ului in Romania in acesti 4 ani de existenta a IPSC Romania. Eu? Abateti atentia cu postari fara continut. Inca o data felicitari pentru ambitia celor foarte putini care in ciuda asa-ziselor "conditii grele" de acasa fac cinste IPSC-ului romanesc, dar doar atat. Sunt banii lor, pasiunea lor, munca lor - bravo lor! Tot la fel de bine pot sa va dau ZECI de poze cu multi romani si shotgun, dar uite, va respect linistea sufleteasca si nu mai fac publice imagini din Joita. Sa nu va provoc si reactii alergice.

Uitati, o alta intrebare punctuala, on-topic, etc.: ce au TOATE poligoanele din Romania de nu pot sustine probe de shotgun IPSC? Nu aveti norme? Nu sunt omologate? Asa zisa omologare IPSC are cerinte deosebite fata de cele normale pentru armele cu teava lisa si nici macar unul dintre cele din Romania, in functiune acum, nu este dotat corespunzator? Aveti ARGUMENTE? Scrie ceva, negru pe alb, in mult trambitatele norme ale 117 despre abilitatea IPSC Romania, eventual RD de a emite norme pentru poligoane? Nu ma luati cu federatiile nationale care emit norme, etc, etc, ...cand o federatie NATIONALA IPSC nu exista si nici nu va exista in anii urmatori din motive inscrise in lege. Atat vrem sa stim. Punctual. Atacurile la adresa mea puteti sa le retineti.

Cat va mai place sa tineti cu dintii de ipoteticul ciolan....nimic pana nu avem noi monopolul total (aprobam noi, avizam noi, facem norme, facem aia, cealalta..)De ce nu ziceti NICIODATA in mesajele voastre: Impreuna cu voi, va dorim alaturi de noi, primim sprijin cu placere....etc. Nu aveti de la IPSC si o hartie care sa va indrume spre un progres civilizat si cooperant?. Aveti DOVEZI in contradictie cu ultima remarca?

Ultima modificare efectuata de catre tunari.ro la Dum Iul 28, 2013 2:27 pm, modificat de 1 data in total
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului

Care parte din Regulamentul IPSC n-o intelegi (sau te faci ca n-o intelegi) de esti asa de nedumerit in privinta practicarii IPSC, adica a TIRULUI DINAMIC in Romania?

Dupa cum vrei sa te arati atotcunoscator, ma gandeam ca te duce mintea mai mult decat pe copii si poti sa intelegi ce scrie intr-un regulament, care mai e si public!

Pana si copiii care practica IPSC Action Air au inteles Regulamentul IPSC!

Toate cele bune, de la Cluj!

Nu vreau sa supar pe nimeni si nic sa va intrerup din paruiala , dar din ce am rasfoit regulamentul de pusca pus pe site-ul ipsc.Ro ei trag si cu proiectile unice. In poligoanele de talere se pot folosi si proiectilele unice?
Oricum frumoase poze, dar am si eu o nelamurire cei care imagineaza scenariile astea de tragere nu se gindesc si la "clampai" ca astia se apleaca mai greu? Very Happy

Cu toata consideratia fata de cititori, cat mai pot acesti "reprezentanti" sa atace la persoana fara sa raspunda argumentat si politicos la solicitarile venite, totusi, din partea unei organizatii din care fac parte inclusiv membrii IPSC?
Nu puteti sa va detasati si sa raspundeti punctual si argumentat la curiozitate fireasca care se naste din postarile dumneavostra? Este nevoie sa coborati in derizoriu orice remarca?

Pana nu vom obtine INFORMATII CONCRETE, nu cred ca este cazul sa va acordam credibilitatea unei surse autorizate. Nu dovediti acest atribut. Intrebarile, chiar incomode, se refera la activitatea dvs. in Romania. Asta vrem sa stim in primul rand.Ce oferiti in schimbul taxei de membru celor care nu au resurse sa practice IPSC peste hotare. Daca nu stiti cum sa raspundeti luati un exemplu: CTS Tunari este extrem de incantata sa anunte ca in urma unor eforturi institutionale deosebite, reusite in acest an, inca 12 noi sportivi (instructori) au arma sportiva personala (si scurte dar si lungi), autorizata pentru port si folosire in poligoanele din Romania si strainatate. (statistica valabila ieri, continuam sa facem update daca sunteti curiosi)

CPT. Gabriel - exista in Romania poligoane autorizate si pentru talere si pentru glont (suprapuse - vezi Amis - Pitesti sau alaturate, Joita, I Sarbu, Domnesti, etc. Tine de organizarea stagiilor. In majoritatea formatelor, practic, tintele doborate exclusiv cu alice predomina -cautati pe Youtube si va veti convinge, la tintele metalice (majoritare in concursurile disponibile spre vizualizare pe media) nu se utilizeaza proiectil unic.

Consideram ca s-a discutat destul pe acest subiect. Se inchide

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje Pagina 12 din 12
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum