Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 4 din 5
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5  Urmatoare
noile prevederi ale legii armelor legate de INSTRUCTORII de
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Ideea nu e rea. Si aparitia unui nou poligon este un lucru bun.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Participatia ar trebuii sa fie de 1000 Epuroi per cap de participant la proiect. Avind in vedere ca pina acum ne plingeam toti colectionarii ca nu avem unde sa tragem si ca ar trebuii sa ne construim un poligon ,ideea este binevenita .Sa vedem acuma citi doritori se string sau o sa vedem iarasi discutii interminabile legate de subiect.

Epuroi ce ar trebui sa insemne la tine "lei" sau "euro"?

Euro ! Cu 1000 de Ron nu reusesti mare lucru. Trebuiesc minim 20.00-30.000 E. pt amenajare basca chirie si intretinere.

Dl Bishop, e mult de vorbit, dar nu pot ptr ca nu am timp momentan. E o aberatie ce vrei.
Eu nu intentionez sa gasesc o portita in a fenta dobitocii, eu doresc sa imi fie respectat dreptul la munca. Simplu si legal.
Dl admin, am mai avut discutii pe tema asta. Atita vreme cit nu avem norme metodologice si toate cele privitor la poligoane... visam. Evident ca imi pot permite 1000 euro, dar nu sa ma bat cu morile de vint. Se vedem ce va fi dupa pensionarea lui MARINESCU. Twisted Evil

Se vedem ce va fi dupa pensionarea lui MARINESCU. Twisted Evil

In afara d-lui Barbuti, mai confirma cineva informatia asta?

Revin deci! Sint amatori de o cooperativa pt poligon au ba ?

Domnilor... Cam cite persoane trebuie sa sa stringa pentru a pune o suma de 1000 euro fiecare?
Eu unul sint de acord cu ideea, dar sa vedem ce si cum, citi, cit dureza, etc.

Intrebam si DNA-ul?Smile)))

Niciodata nu mi-au placut afirmatiile/insinuarile despre lucruri serioase facute in bascalie. Emoticoanele alea zambarete, de la sfarsitul intrebarii dvs retorice, asta implica. Nu cred ca astfel de atitudine e de dorit in lumea noastra, a celor pasionati de arme. Lucrurile serioase ar trebui sa ramana serioase.

Despre o eventuala pensionare a d-lui Marinescu am tot auzit, informatii lansate fiind insa doar prin mediile frecventate de dl Barbuti. Si atat.
Despre o eventuala implicare a D.N.A.-ului intr-o astfel de chestiune auzim doar acum si as dori sa va intrebam Daciarex daca e o informatie serioasa sau una facuta"la bascalie"
Multumesc pentru timpul acordat unui eventual raspuns.

Daca 100 de persoane vin cu 1000 de euro, matematic vorbind inseamna 100.000 euro
Cati bani vrei sa se stranga?!

Zisei mai devreme 20-30.000 minim.Daca sint mai multi cu atit mai bine.

"Despre o eventuala pensionare a d-lui Marinescu am tot auzit, informatii lansate fiind insa doar prin mediile frecventate de dl Barbuti. Si atat.
Despre o eventuala implicare a D.N.A.-ului intr-o astfel de chestiune auzim doar acum si as dori sa va intrebam Daciarex daca e o informatie serioasa sau una facuta"la bascalie"Multumesc pentru timpul acordat unui eventual raspuns."

Pentru satisfacerea curiozitatii, ia de bun ceea ce a scris IPSC Romania. Very Happy

Pentru satisfacerea curiozitatii, ia de bun ceea ce a scris IPSC Romania. Very Happy

...mda, credeam ca putem avea o conversatie serioasa si speram ca vei aduce informatii valoroase aici, se pare insa ca nu se poate, asadar din momentul asta, cu regretul ca am initiat o conversatie cu dumneata, ma retrag.

Revin deci! Sint amatori de o cooperativa pt poligon au ba ?

sunt sigur ca sunt, si eu as contribui.
In conditiile in care nu as mai plati pentru linia de tragere imi amortizez investitia la un moment dat si pe langa asta se mai largesc un pic orizonturile.
Poligonul ar trebui sa vanda si munitie, caci bunaoara pentru colectionari in momentul acesta cumpararea munitiei din afara poligonului unde se executa tragerea este discutabila (astept rezultatul unei cereri de iesire in poligon in care am specificat ca vreau sa cumpar munitia de la un armurier). Si mai bine daca s-ar putea trage cu vreo sâneață sau archebuză fumigenă.

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 4 din 5
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5  Urmatoare
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum