Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Bun gasit!
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj Bun gasit! 
Bine v-am gasit stimati domni si doamne,numele meu este negoita adrian,locuiesc in orastie,si de cind ma stiu am fost pasionat de armele de foc,si tot ceea ce inseamna arme,fie ele de foc sau nu,dorinta mea este sa pot invata de la dvs cit mai mult,constient fiind ,ca habar nu am de nimic,dar usor usor invatam ,cineva dintredvs mi-a prezentat forumul dvs ca eu nu stiam de existenta sa,si ma bucur nespus ca pot gasi informatii de care am nevoie aici!continuati in ritmul asta ca sunteti cei mai buni!ce doresc eu in viitorul foarte apropiat,este sa devi colectionar de arme,cu acte in regula,ceea ce nu este chiar usor,dar oare ce este usor in ziua de astazi?

- @ Adrian Negoita: Bine ai venit printre iubitorii romani de arme si istorie militara. Ai mentionat ca esti din Orastie unde la Uzina Mecanica de acolo se fabricau diferite "produse" militare: dispozitive de incarcat benzi de cartuse, AG-uri de diferite tipuri, etc. => Citind cele postate la forumul A.N.C.A. si "6 Dorobanti" poti invata foarte multe privind armele, munitie, etc. Nu stiu daca exista azi in Romania publicatii pe teme militare unde te poti informa despre ce te intereseaza ori poate unele muzee iti pot oferi o astfel de documentatie. Eu am acel "Dictionar Tehnic Militar Ilustrat" tiparit de Ed. Militara in anul 1973 [eu l-am cumparat cu pretul de 102 Lei in luna Februarie 1974 de la libraria de linga cinematograful "Scala" din Bucuresti]. Din pacate tirajul a fost de numai 3.000 exemplare. Volumul prezinta in lb. romana, engleza, franceza, germana si rusa o lara gama de subiecte militare care te pot interesa fiind de fapt o traducere din lb. rusa. Sint sigur ca vei invata ce doresti si iti doresc mult succes. Orita 08/13/09

multumesc frumos pt raspuns,deja am inceput sa trag niste sfori pe la unii din prietenii mei,sa vedem pe unde s-ar putea gasi ceva materiale de studiu,dar ramane de vazut.....

multumesc frumos pt raspuns,deja am inceput sa trag niste sfori pe la unii din prietenii mei,sa vedem pe unde s-ar putea gasi ceva materiale de studiu,dar ramane de vazut.....

Google face minuni si pe acest subiect! Very Happy

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Raspunde cu citat (quote)
Suuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeer,voi incerca,poate ca voi avea noroc! Very Happy

Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum