Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Locul meu de relaxare...
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj Locul meu de relaxare... 
Very Happy

Ultima modificare efectuata mariand la Sam Ian 05, 2013 8:40 pm, modificat de 3 ori in total
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Frumos. Da se vede ca nu esti din Cluj Napoca. Aici daca ai arma AC, esti obligat sa o tii in dulap metalic, intocmai ca si o arma de foc (desi legea nu obliga la asa ceva, in schimb te obliga cei de la AEST). Si din cate am auzit, si in alte judete e la fel. Oricum frumos peretele. Inclusiv statiile.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Si la noi este la fel,toti traim in Romania din pacate.Am si dulapul metalic intr-un colt al camerei.Spre norocul meu biroul se inchide cu usa metalica si la geamuri am grilaje foarte groase.In afara de cutit si AC restul sunt non-firing guns si nu imi fac probleme.Ma cam bate gandul sa intru si eu in randul colectionarilor dar cand stiu ce implica....ma mai gandesc.

Si la noi este la fel,toti traim in Romania din pacate.Am si dulapul metalic intr-un colt al camerei.Spre norocul meu biroul se inchide cu usa metalica si la geamuri am grilaje foarte groase.In afara de cutit si AC restul sunt non-firing guns si nu imi fac probleme.Ma cam bate gandul sa intru si eu in randul colectionarilor dar cand stiu ce implica....ma mai gandesc.
Pai ce implica?inafara de multa pasiune,si ceva vise cu ochii deschisi,plus ceva speranta ca intr-o buna zi vom avea acces liber si neingradit la ceea ce ne uneste pe toti sub acest nume frumos de colectionari de frumos, nu stiu sa mai fie altceva,ca, sa fim sinceri,responsabilitati avem toti,din clipa in care am pasit pe strada,suntem responsabili de tot ce facem,asa ca poti sa intri in rindul colectinarilor,si vei vedea ce oameni deosebiti sunt pe aici,dar asta deja cred ca o stii! Smile

Ai dreptate Adriane,in general colectionarii sunt niste oameni deosebiti.Cred ca voi incepe prin a adera la A.N.CA. si dupa aceea ce mai este necesar.

mariand.....iti urez ca acel panou sa fie cat mai plin si considera ca primul pas este facut...urmeaza A.N.C.A si o mica cerere la politie...si asta e tot.Succes!!

Se pare ca politia elibereaza din ce in ce mai greu certificate de colectionar, sau cum s-or numi... Mie mi-au pus bete-n roate; trebuie sa fac drumuri pe la Pitesti, taxe, poze, cereri, etc...

Am sa fac toate demersurile sa devin colectionar de arme nu din ambitie ci numai din pasiune pentru arme,sunt colectionar de monede inscris in asociatia numismatica romana,sunt si radioamator autorizat.Am mai avut discutii contradictorii cu politia romana,am avut si un proces judecat si castigat de mine cu un an si ceva in urma.Imi aduc aminte cat am umblat pana am obtinut permisul pentru arma uz si folosire categoria B cu toate ca am facut tir multi ani la rand si mai sunt legitimat si in ziua de azi.

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum