Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 8 din 9
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatoare
Recenzii poligoane
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Daca treci pe acolo si o vezi pe doamna din imagine sa-i spui sa nu traga asa ca face buba la deget! Very Happy

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Eventual o invit la o cafea sa vorbim de incalzirea globala, sau cea regionala...Smile
In fine, in viata in general, si in acest sport in particular, ai mereu de invatat.
Cu toate ca unii dintre noi, prin natura profesiei, suntem familiarizati cu armele, nu cred ca trebuie sa avem aere de superioritate....
Personal am vazut foarte buni tragatori civili, asta nu inseamna ca ar fi buni militari,politisti etc
Unii dintre ei chiar se credeau.
In fine, am divagat putin dar vroiam sa subliniez ca este diferenta intre spprtul amator si profesie.

Uita-te cum tine degetul mare al mainii de suport in spatele mansonului, daca ar apuca sa traga nu i-ar fi moale Very Happy. Dar ai avut dreptate nu trebuia sa postez asta. .

Luni la ora 15 este deschiderea oficiala a poligonului din Constanta, marti dau si eu o tura cu jucariile sa vad care-i treaba. Sunt putin amuzat de cifra de 1 milion de euro investita in poligon cum spune propietarul... in cazul asta greu de crezut ca se va amortiza in urmatorii 10 -15 ani, dar oricum ii doresc viata lunga si preturi mici !

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Are dreptate cpt.gabriel, pozitia mainii arata ca nu prea a instruit-o cineva ...
Publicati alta poza.
Viata lunga poligonului.

Daca treci pe acolo si o vezi pe doamna din imagine sa-i spui sa nu traga asa ca face buba la deget! Very Happy

Conform celor spuse de directorul poligonul, au in dotare si Glock-uri 26 speciale pt. doamne. Inafara de degetul mare in spatele mansonului, recomand doamnelor sa nu foloseasca acest model!!

Cine stie, intelege de ce....

Sorin.

cpt.gabriel a scris:

Conform celor spuse de directorul poligonul, au in dotare si Glock-uri 26 speciale pt. doamne. Inafara de degetul mare in spatele mansonului, recomand doamnelor sa nu foloseasca acest model!!

Cine stie, intelege de ce....

Sorin.

Parca pe la americani so intamplat de curand o faza dinasta unei domnisoare care a luat un 500 S&W in barba , nu ?

Nu doar femeile is predispuse la asa ceva : https://www.youtube.com/watch?v=HOQj5GYDxzU.

http://www.reporterntv.ro/stire/o-firma-de-securitate-deschide-cel-mai-mare-poligon-de-tragere-privat-la-constanta

Frumos, trebuie si incercat acum, incepand de maine este deschis publicului.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
:D Domnilor, am fost ieri in acest poligon si pot sa va spun ca este ceva deosebit.Pe linga faptul ca este bine iluminat,are si o zona de asteptare unde poti servi ,,o biscuita si un cafe''.Atmosfera este relaxata , clienti tip familisti care vin din curiozitate si pleaca cu ,,microbul armelor''.O excelenta promovare a tirului de placere.Preturile i-mi par decente ,se inscriu in trend.Amplasarea pe varianta ocolitoare a Constantei( intre iesirea spre Ovidiu si soseaua spre Basarabi/Murfatlar ) este facila pt cei de acolo.Nu ai grija locului de parcare sau ca ti se sparge masina,poligonul este in curtea firmei de paza practic.Am plecat cu o impresie placuta,locul se preteaza si la organizarea de competitii.Sper sa dea Domnul gindul cel bun ( si ceva bistari) si altora de prin tara si sa apara astfel de locatii ca ciupercile dupa ploaie.

Filmat de TV-ul din Brasov! Filmul spune tot....

http://youtu.be/cR24LxABzvM

Sorin.

Domnul instructor poate are un contract pe termen lung cu acel poligon sau este ruda cu patronul, altfel va fi foarte greu sa-si gaseasca un alt loc de munca ca instructor de tragere cu nivelul sau de pregatire profesionala.
Mie imi pare extrem de ingrijorator faptul ca un viitor incident (daca lucrurile nu se vor indrepta rapid, este doar o chestiune de timp), o sa ne faca mult rau colateral deoarece, asa cum stim toti, isteria anti-arme atat asteapta.

In ziua aceea domnii luptatori pe gheata au avut noroc. Nu va tine mereu doar pe bafta.
Din acest motiv am afirmat ca instructia cu arme de foc apartine profesionistilor si nu amatorilor. Unii s-au suparat si, cu orgoliul ranit, au interpretat ca am ceva cu cei calificati in mai multe domenii. Mesajul era legat insa de competenta - materie la care multi raman, din pacate, restanti.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului

Un forum de vizitat.

Apropos de poligoane. Draga tunari.ro ai grija. O persoana binecunoscuta pe forumuri, mai nou a inceput lupta impotriva poligoanelor. Dupa ce i-a linistit pe vinatori( victime colaterale in razboiul dinsului), i-a casunat pe poligoane.

Merci de informare. Nu cred ca domnul respectiv are un motiv intemeiat sa se indrepte impotriva noastra, dar daca totusi o face, vom proceda legal si firesc - ne vom apara munca si interesele. Din pacate, intr-o tara mica si de (prea) multe ori isterica, o actiune indreptata catre sa zicem... domnul X, poate avea efect de unda, respectiv se poate propaga si asupra altor entitati care se afla intamplator in aceeasi bransa.

Cunosc cazul, parerea mea despre cum merg lucrurile in acel poligon am indraznit sa o spun, cu ceva vreme in urma, pe un forum de vanatoare ( http://www.vinatorul.ro/public/forum/viewtopic.php?f=77&t=4827&p=174402&hilit=joita#p174402 ). Pacat ca s-a crezut ca este vorba de concurenta sau alte dispute personale. Asta este, unele ponoase se trag si din ignoranta. A fost o chestiune de timp pana a aparut cineva dispus, informat sau interesat sa faca un demers. Am avertizat, dar nu m-a luat nimeni in serios. In acest caz, frate Madur, lucrurile nu sunt poate doar nedreptate si rea vointa, exista un adevar si trebuie spus chiar daca cel care o face nu este o entitate acceptata de catre toata lumea. Imi doresc ca toti cei care au poligoane sa invete ceva din aceste intamplari si eventual, sa inteleaga ca normele, chiar daca uneori sunt absurde sau greu de urmarit in mod practic, sunt in vigoare si pot produce efecte. Iar efectele pot depasi propria curte, afectand pe nedrept munca altora.

In fine, pentru ca aminteam de tara mica si uneori isterica, asemeni celor care acum isi monteaza frenetic limitatoare la magaziile de cartuse - avem doua dosare de omologare poligoane blocate la comisia abilitata a FRTS, comisie care acum este ocupata sa raspunda intrebarilor unui organ de ancheta referitor la probleme care nu au nimic in comun cu solicitarea noastra. Cum ne-au ajuns din urma sarbatorile, mai mult ca sigur ca vom avea de asteptat cel putin 30 de zile. Pacat de efortul depus de o intreaga echipa, efort care avea menirea de a finaliza lucrarile cat mai curand. Asta este, nu avem ce face decat sa asteptam un raspuns in termenul legal. Daca blocajul persista, lucrurile se vor complica inutil. Sincer - nu aveam nevoie de asa ceva.

Iti multumim pentru ca ai facut trimitere la forumul nostru si in mod public va anuntam ca aceasta platforma noua de comunicare este orientata in cea mai mare masura catre sport, fara sa omitem si aspectele de ordin general legate de arme si munitii. In masura in care sunteti doritori de informatie cu privire la sportul cu arma, avem un spatiu care ne ofera posibilitatea de a posta anunturi si comentarii fara sa abuzam de ospitalitatea altor gazde.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:
Raspunde la subiect Pagina 8 din 9
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatoare
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum