Pagina de start a forumului A.N.C.A.A.N.C.A
InregistrareCautareFAQMembriGrupuriAutentificare
Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Just WDW!!
Autor Mesaj
Raspunde cu citat (quote)
Mesaj Just WDW!! 
In general, sloganul SAS sau Sayeret Matkal sunt doar niste embleme luate din lumea viselor, basmelor sau legende.

Mai jos, un tanar, fost elev al meu in liceu ce a transformat acest slogan in realitate.

Concluzia ....totul depinde de cap si mentalitate!!

http://youtu.be/Fl4vBM6fnFA

Sorin.

ps. in continuare am sa explic ce legatura are cu noi!!

O lectie de viata care prinde bine oricui. Din ce am vazut pe translate, dupa efortul de a servi ca un om normal alaturi de cei care isi apara tara, remarc naturaletea cuvintelor sale. Darzenia si determinarea remarcabila precum si modestia cred eu sincera, sunt convins ca l-au facut foarte respectat de catre camarazi. Iar sa fi respectat in IDF nu este putin lucru.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mereu era absent de la orele la care nu avea chef. Directoarea liceului stia ca sunt singurul ce stie ce e in sufletul acestui copil si ma ruga sa-l caut. Nu aveam ce sa caut, se afla in sala de sport ( cand era pustie ) si se antrena la urcat pe franghie pana la tavan ( 14 metri inaltime ).

Iar chiulesti de la ore Yakir?? Da, ma antrenez pt arma...acelasi raspuns!! Du-ti si-ilcearta acum....nu eu!! Am avut incredere mereu in voita lui de fier, dar n-as fi crezut ca acest copil v-a ajunge ofiter in unele din cele mai renumite trupe comando din IL!

Toata stima si precum sloganul barbatilor reali...WDW!!

Sorin.

Mereu era absent de la orele la care nu avea chef. Directoarea liceului stia ca sunt singurul ce stie ce e in sufletul acestui copil si ma ruga sa-l caut. Nu aveam ce sa caut, se afla in sala de sport ( cand era pustie ) si se antrena la urcat pe franghie pana la tavan ( 14 metri inaltime ).

Iar chiulesti de la ore Yakir?? Da, ma antrenez pt arma...acelasi raspuns!! Du-ti si-ilcearta acum....nu eu!! Am avut incredere mereu in voita lui de fier, dar n-as fi crezut ca acest copil v-a ajunge ofiter in unele din cele mai renumite trupe comando din IL!

Toata stima si precum sloganul barbatilor reali...WDW!!

Sorin.

Mesaj Joseph Trumpeldor 
Acest soldat e un Joseph Trumpeldor al zilelor noastre
http://en.wikipedia.org/wiki/Trumpeldor

Respect!

Adica il cunosti personal pe respectivul ?

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Eu il cunosc pe cel tanar....Alex probabil pe cel mai in varsta.

Numele baietelului lui Yakir, e Har Zion.....Har zion e o legenda inca vie in al carei spirit s-au pus bazele IDF!!

Regards....

Sorin.

Nu stiam ca sunt si israelieni pe aici Laughing . Oricum bravo lui , daca a ajuns acolo pe merit nu pentru ca sa dea bine si sa fie politically correct . Desi nu sunt de acord cu politica Israelului pot sa apreciez profesionalismul lor in domeniul militar/politie

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sunt oltean si in vene curge sange de olteni puri. Si sunt si cetatean israelian....cu cea mai mare mandrie afirm acest lucru.

Dar aici discutam de arme si nu politica cu toate ca armele si politica merg mana in mana mereu!!

Regards...

Sorin.

Nu stiam ca sunt si israelieni pe aici Laughing . Oricum bravo lui , daca a ajuns acolo pe merit nu pentru ca sa dea bine si sa fie politically correct . Desi nu sunt de acord cu politica Israelului pot sa apreciez profesionalismul lor in domeniul militar/politie
Vezi tu Israelul e in situatie de razboi din 1948 de la infiintarea sa ca sta,sau mai bine spus reinfiintarea sa,apoi sa fi soldat in armata israelului,e o onoare,eu decite ori am avut ocazia sa discut cu soldati evrei,intotdeauna i-am privit cu cel mai mare respect,si daca astazi israelul este unde este se datoreaza in mare parte acestor oameni care vegheaza zi si noapte,la granitele tarii!Shalom alehem ISRAEL!

Raspunde la subiect Pagina 1 din 1
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum